Jdi na obsah Jdi na menu

29. ročník Karlovarského krosu

 Výsledky závodu zde - opravené, doplněni Zdeňka Říhová a Jakub Ptáček

 

 

REKORDNÍ  29. ROČNÍK  KARLOVARSKÉHO  KROSU  2011

Máme za sebou 29.ročník Karlovarského Krosu. Jaký byl? Už z nadpisu je to jasné, rekordní. Nejen rekordní, ale i suchý a teplý. Standartní tratě, dětí v okolí starého fotbalového hřiště, starší žáci, junioři a dospělí na okruhu s již větším převýšením /25-30m na okruhu v délce 

karlovarsky_kros_2011_44_.jpg

2 050m/.

Jen ta prezentace a vyhlášení je trochu z ruky, ale snad si zvyknete a napříště to již poběží automaticky.

V žákovských kategoriích ta účast může být i větší, ale snad se to pozvolna lepší. Byly i časy, kdy jsme žactvo už ani dělat nechtěli. Škoda, že naši nejmladší jsou v Ostrově, Chodově a třeba v Sokolově v plné síle, opačně to nějak nefunguje. Snad někdy příště.  Pidižvíci a nejen ti, nás přesvědčují, že žactvo ANO. Kdo jiný by měl být tou správnou zálohou pro budoucnost!!! A tak i díky Verče Blaškové z Klášterce a těm starším z Kadaně se rozšířilo již tak zajímavé a různorodé startovní pole.

Na startu jsme viděli tři držitele medailí z M ČR 2011, dva mistry kategorií, Máru Ptáčka mistra mezi staršími žáky v běhu na 800m, Carmen Beshirovou a Báru Pribičinovou /1. resp. 2. z M ČR v krosu mladších žákyň/. Carmen je i na 1. místě letošních tabulek na 800m/2:19,10/ a Bára na 1. na 1 500m /5:18/, obě mezi ml. žákyněmi. Mezi mladšími žákyněmi jsme je však neviděli, obě dali přednost OPEN závodu na 6km a tak jsme viděli historicky nejmladší děvčata na stupních mezi ženami. Naši přípravku vedl opět Petr Markusek a určitě měl z výkonů radost. Menší asi z toho, že na tréninku je malých sportovců minimálně 2x tolik!!! Ale stálice jako Ráďa Sochůrek, Bára Loufková, Honzík Prokop, Elišky Plávková a Markofová závodili velmi dobře, nováčci Šimon Kraft, Martin Bartoš a Jonas Ben Abdelatif téměř také nevynechali jediný podzimní kros a nechyběli ani ve St. Roli . Eliška Brožková, momentálně sbírající na závodech "Čenda" Cupu v Kadani jeden traťový rekord za druhým, si tak vybojovala jasné vítězství i v Roli. Mára Ptáček /AC/ rovněž nedal svým dvěma soupeřům šanci a Mates ml. si docela zaběhnul, když netrefil cílový koridor, a tak ztráta na Máru narostla skoro na minutu.

karlovarsky_kros_2011_173_.jpg

Pěkný výkon předvedli tři mušketýři Kuba Ficenec /Fíca/, Matěj Vrba/Mates/ a Filip Novák /Fíla již trénující v TRiATLETu/. Fíca si nejlépe rozvrhnul síly a tak závěrečný vystupňovaný okruh zaběhnul tak skvěle, že byl za nejlepšími necelou půlminutku!!! Mates v závěrečném finiši nedal Otovi Hejtmánkovi sebemenší šanci. Fíla už postupuje výkonnostně dopředu. Děvčata /2/ si to rozdala mezi sebou a Klára Machková prohrála se Zorou o pár vteřinek.

No, ale to už jsme věděli /juniorská kategorie startovala společně s dospěláky/, že jsme svědky velkého

karlovarsky_kros_2011_79_.jpg

 rekordu počtu závodníků v hlavním závodě, nakonec 93 !!! 1.kolo trochu nakopnul Kuba Coufal /AK Bílina/ a čtveřice Procházka, Kubíček, Kožák, Beshir vyčkávala.  Mezi ženami již Carmen měla dostatečný náskok a Bára podporovala především tým TRIKV a hlídala si 2. místo. Druhý okruh přinesl drobný incident mezi Kožákem a Beshirem v horní části a také zrychlení dvojice Procházka Kubíček. Rozhodoval tedy poslední /3./ okruh a tady předvedl největší zrychlení Procházka /AK SO/ a s přehledem zvítězil. Honza Kubíček s velkým náskokem druhý, třetí Kuba Coufal po symbolickém, společném doběhu s 1. veteránem Milanem Kožákem /AC/. Beshir po kolizi ve 2. kole odstoupil ze závodu.

karlovarsky_kros_2011_168_.jpg

Ženy doběhly v pořadí Carmen, Barča a Anička Nunvářová /že by další zlepšování ???/.

Na trati se objevila i velká skupinka masek-běžkyň. Beruška, včelka Mája a řada dalších krásných masek se startovními čísly. Nejstarším běžcem byl Vláďa Zounar /1942/, nejmladší byli Lucas Mensator /2009/ a Emma Sofie Kraftová /2010 !!!/.

Pro všechny vítěze jsme připravili pěkné poháry, 1.-3. získali medaile, nejrychlejší trio mužů a žen získalo menší finanční obnos. Nebojte moc nedostali. Děti ještě nějaké sladkosti.

Za vše zaslouží poděkování hlavní mecenáš-sponzor závodu LUDVA PRIBIČIN. Ludvo díky.My přidali to ostatní. A to obrovské startovní pole nás přesvědčilo, že 30. ročník KARLOVARSKÉHO  KROSU  BUDE  !!!! Poděkování patří i celému týmu pořadatelů z řad závodníků a rodičů. Časoměřiči i závodní kancelář pracovali bez sebemenších problémů, dokonale, rychle a přesně. Díky.

karlovarsky_kros_2011_58_.jpg

Výsledky jsou na našich stránkách, behej.com  /za dvě chybičky /Zdena Říhová 43:26, Jakub Ptáček 24:57/, které se stali při přepisování z originálů od cíle, se moc omlouvám. Byla to moje chyba!!!/

Olda Dvořák

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trenér - KV Kros

25. 11. 2011 12:03

Verčo velká omluva. Skoro jsem si to myslel, že jsem na někoho od tebe zapoměl. Ale nevěděl jsem to stopro. Tak ještě jednou OMLUVA!!

TJ Klášterec - Mistři ČR

24. 11. 2011 17:20

Prosím pěkně měli jste tam o jednoho Mistra více :) Lukáš Bartoň je též šampion z krosu 2011 :) Ale to neznamená, že to musíš opravit :) Jen jsem musela vyzvednout svého svěřence :) Veronika B.

M.Fica - Loňské výsledky

21. 11. 2011 13:36

Ahoj, dk za fajn závod.
Měl bych dotaz - nedaly by se zpřístupnit loňské výsledky (příp. i starší a i od dalších závodů...) - pokud to není tajné a sekce Propozice a výsledky není chráněná kvůli tomu.

Lucie Markusková - Re: Loňské výsledky

21. 11. 2011 16:52

Já tu sekci zase otevřu, tajné to určitě není :))
ahoj Lucka

M.Fica - Re: Re: Loňské výsledky

21. 11. 2011 23:23

Díky :-)

mf - Poděkování

20. 11. 2011 13:29

Atmosféra moc pěkná, byl to můj úplně první závod a rád se budu v příštích letech sem vracet... Organizačně prefektní, běžci andílek, beruška a další mne příjemně překvapili pojetím jak se dá na běh koukat...

Hodně štěstí přeju do dalších ročníků všem!

Lukáš Kraft - Kv Kros

20. 11. 2011 12:33

Tak za sebe taky poděkování,za skvělý průběh závodů.sice jsme nebyli až do konce,ale za to co jsem tam byl tak super.Ještě jednou díky všem.
Zde nějaké fotečky
http://luksando.rajce.idnes.cz/KV_kros_19.11.2011/

Trenér - KV Kros

20. 11. 2011 11:15

I já se chci připojit a poděkovat všem, kteří pomohli na letošním Karlovarském Krosu ve Staré Roli. Od prezentace, přes časy, cíl, a opět k vyhlášení, vše na 1+. Za sebe musím říct, že tak, jak to KLAPALO letos, to neklapalo hodně dloho. To co předvedla závodní kancelář, tak to byla paráda. Ještě jednou DÍKY !!!!
A zvláštní dík, snad se ti výše nejmenovaní nebudou zlobit patří LUDVOVI PRIBIČINOVI . Bez jeho finanční pomoci by to vypadalo na vyhlášení mnohem a mnohem skromněji. Ludvo za všechny běháče DÍKY !!!

Terez N. - Re: KV Kros

20. 11. 2011 11:54

Však jsme se taky v závodní kanceláři snažily :-)))

Trenér - KV KROS

20. 11. 2011 11:17

Právě jsem dodatloval výsledky !!! Dopíši nějaký comentatore a půjde to do světa, tedy jestli mi neupadnou ruce, spíš ukazováčky!!!

Olda Dvořák - PREZENTACE

18. 11. 2011 19:21

Prezentace je n v budově dopravního hřiště-Kostelní 1A Karlovy Vary /Stará Role/, na start ulicí Rolavksou podél říčky /potoka/ Rolavy a železnice cca 1km, potom přes můstek a železnici a jste na startu !!!