Jdi na obsah Jdi na menu

3krát do desítky na MČR a 3 osobáky na Mondu ve Stromovce

20. 2. 2012

 Tento víkend se uskutečnilo ve Stromovce /Praha/ M ČR dorostu a juniorů v halové atletice. Karlovy Vary reprezentovala dvojice TRIATLETU Lucka Prokopová /60,200m/ a Matěj Vrba /400m/. Už jen vybojovat si svou výkonností účast v nejvyšší halové soutěži těchto kategorií je pro každého závodníka obrovský úspěch. Přidat ještě něco navíc byl hlavní cíl Lucky i Matěje. Proti závodníkům mající možnost se připravit v teple krytých hal, zvykat si na specifika kratšího oválu /200m/ měli oba v tomto malou nevýhodu . Pro závodníky Triatletu je to především zpestření dlouhého přípravného období a možnost srovnat svou momentální výkonnost na nejvyšší možné úrovni.

Lucka Prokopová si hned v rozběhu na 60m poopravila os. rekord na 8,02 /3.místo/ a o tisíci postoupila do finále. Ve finále obsadila 8. místo /8,12/. Až v podvečer se dostal do akce i Matěj Vrba. Velmi těžký postupový klíč /vítěz+2časy/ ztížil ještě už tak těžký úkol, zkusit vybojovat šestičlenné finále. Vynikající závěr Matěje a 2. místo /50,43/ ho nakonec do finále posunuly. Všichni postupující závodníci se vtěsnali do 30setin!!!

V neděli jsme tedy cestovali do Prahy ve stejném složení. Paráda !!! Lucka běžela již v 10 hodin rozběh na 200m. Bojovala o kvalitní čas a i konečné pořadí. 3.místo a na setinu vyrovnaný os. rekord stačil na celkové 10. místo. Do finále juniorů na 400m nastupoval Matěj s cílem bojovat o každé místečko. Přes maximální bojovnost do posledních metrů to na lepší než 6.místo nestačilo /50,87/. Obíhání a menší strkačka v poslední zatáčce stála Matěje příliš sil a jak sám sdělil, neměl v neděli svůj den.

Oba závodníci předvedli svá halová maxima, a porovnání se špičkami svých věkových kategorií uspěli. Je to dobrý příslib před další přípravou na hlavní /letní/ závodní období.

Gratuluji, trenér Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář