Jdi na obsah Jdi na menu

Májové závodění

2. 5. 2013

img_2520.jpg

 Dopoledne si běžci dali Hornoslavkovského hrdinu, velmi náročný kros v okolí Horního Slavkova, běžený ve dvou okruzích a zpestřený po 1. okruhu třemi hody granátem /ne RG4, ale cvičným gumovým/, když za netrefení se do obdélníku cca 6x4m je penalizace v podobě 2minut. Celkové převýšení  závodu je 240m, UF !!!

Výtečně si vedl především Čenda Filingr /M50/, a to měl po sobotním velmi náročném horském půlmaratonu, i po delší době vyběhnuvší Petra Mikešová /Ž/ a trenér Olda Dvořák /M60/, všichni své kategorie vyhráli. Výtečně si vedl i Patrik Gottschier/M40/, který se v běžecké lize vrátil opět na třetí místo, suverénně vede mezi padesátníky Čenda Filingr.

Trenér si závod zpestřil cyklistikou na start /Doubí-Hory-Loket Slavkov/ a po závodě zpět /37,5km/.

Odpoledne už jsme se zase sešli na stadionu v Tuhnicích na tradičních „Májovkách“, poprvé v režii SC Startu KV. Počáteční honičky s dohláškami a úpravou koulařského sektoru rychle skončily a tak navzdory na dráhovou atletiku velmi chladnému počasí, jsme se mohli pustit do soupeřů, časů, i metrů. A jak??? Hodně dobře.

img_2529.jpg

Na šedesátce Tadeáš ukázal velký výkonnostní posun a byť jeho běh ještě do ideálu nepatřil , osobák ANO /7,35/. I další běhali rychle Filip,Jirka,Dan,Honza,Honzík /poprvé pod 9-8,92/ a určitě největší radost měl znovunalezený David /8,50!!!/. Mezi ženami  se Lucka přiblížila jen těsně k osmi vteřinám a jen protivítr /-0,9/ jí připravil o osobáček venku. Na stovce i dvoustovce Lucka předvedla s ohledem na první starty a velký chlad velmi pěkné časy /12,93 a 26,56/. Verča na stovce velmi dobrých 13,57. Na kilometru mužů a mladších jsme viděli Martina /Ševi/ poprat se s úplně jinou rychlostí než je běh na dlouhých tratích, a dal slušných  3:07, Honza Rozhon famózně finišoval, ale nakonec přece jen to asi bylo brzy, čas ale je velmi slušný 3:12. Mezi děvčaty začala Barča první pětikilo rychle, ale hlavně protože běžela celý závod hodně hodně osamoceně, čas pod 3:10 se nepodařil /3:13/. Dája, Klárka /velké překvapení/ i Ela a Aďa, zaběhly hodně pod 4 minuty a Kačka vylepšila osobák na 4:27. Pěkné pokusy předvedla v kouli Verča a osobák /10,61/ se už blíží k jedenáctce. Bára posledním hodem vylepšila osobák na 8,83 a devítka se třese. V kouli jsme viděli krásné hody Tomáše Skály a Filipa Litavského za hranici 16m !!! V oštěpu nám udělal radost Michal Pospíšil, když zdolal 45m hranici a jen o 4cm podlehl Mírovi Volfovi /SC/. Filip i David si dali osobáky /35 a 34m/ a i Bára si vyzkoušela oštěp. Na dvoustovce deklasoval startovní pole opět Tadeáš a jeho 23,12 je o 1,18 lepší než jeho zářijový osobák. Filip  si zaběhnul osobák výrazně pod 25 vteřin. Osobáky si dali i Dan,Jirka,Barča,Dája,Klárka,Aďa,Ela,Honzík.

img_2547.jpg

Na startu byla i téměř kompletní přípravka /viz i foto report/ a předváděla krásné výkony na nejkratší sprinterské trati /60m/. Určitě máme další nástupce těch starších. 35 malých závodníků předvedlo pěkné výkony, pro některé to bylo úplně první závody na dráze a také ze startovních bloků.

Vyhlašování bylo trochu chaotické a nekonečné,  ale nakonec každý kdo medaili a čokoládu chtěl, tak si počkal. V pohodě se jdeme domů ohřát.

Pokud jsem na někoho zapomněl, tak příště J

Trenér, Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář