Jdi na obsah Jdi na menu

Silvestrovský běh v Ostrově

31. 12. 2011

 Vcelku početná skupina TRiATLETu se sešla v Ostrově na 1. ročníku Silvestrovského běhu. Takže, nejen začínat sportem Nový rok, ale i končit ten uplynulý. Přesně tak se rozhodli : Matěj, Mates ml., Slávek, Barča, Iveta, Kristina, Klára, Eliška. Fíla, Egon, Ludva,Simča, Luboš, Franta Brožek a Štěpánka Brožková /už je bereme jako Triatleťáky, pokud nic nemají proti!!!/.

Pěkně zledovatělá trať, naštěstí na vesměs rovném profilu tratě cca 3,250m dlouhé, v krásném prostředí Boreckých rybníků. Jeden velký okruh s náběhem asi 500m, potom trochu pozměněný doběh. Právě ten náběh a doběh byl nejvíce zledovatělý. Již při procházení tratě jsem odhadoval , a to hlavně s ohledem na to, že je to 1. ročník, místo, kde by mohlo dojít k znejistění, případně přeběhnutí, hlavně čela závodu. To se potvrdilo v závodě, ale protože jsem stál naštěstí cca 30-50m od kritické změny směru /do cíle asi 600m/, nedošlo u první dvojice k pokračování závodu špatným směrem. Vedoucí duo Pavel procházka a Kuba Coufal na uvedeném místě pokračovali rovně ve špatném směru, s velkým pískáním a křikem se mi podařilo vedoucí borce zastavit a poslat správným směrem. Naštěstí ztratili jen pár vteřinek a tak na třetím místě běžící Milan Kožák jejich náskok jen o 30-50m snížil.

Matěj rozběhnul závod ostřeji, myslím, že to bylo dáno nepříliš rychlým začátkem favoritů /Pavel a Kuba/. Nakonec 5. místo za rozbíhajícím se Honzou Sokolem je výborné, Slávek 6. Či 7. Místo.  Výtečně běžela opět Eliška Brožková, které sekundovala a v tempu pomáhala Ivana Sekyrová, která pojala závod tréninkově. Na dalším místě dobíhala lyžařka Markéta Lubinová a 4. Místo obsadila Barča. Všichni ostatní podali velmi slušné výkony, a co především, nikdo se nezranil. Zmrazky a ledovka byly velkým nebezpečím. 

Cestičky okolo Boreckých rybníků skýtají pěkné podmínky pro ostrovské běžce.

Takže konec roku se povedl.

Zítra ve stejnou dobu /11,00/ se běží 1. Závod roku 2012 – Novoroční běh do Svatošských skal /6 400m/. Tak padne zítra  REKORD /Traťový??? Účastnický???/.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář